Opis
SONČNO ZEMLJIŠČE Z RAZGLEDOM – Marija Dobje, Občina Šentjur
Na izjemno mirni in sončni lokaciji v naselju Marija Dobje, v občini Šentjur, je naprodaj zemljišče v skupni izmeri 2.690 m², ki obsega dve ločeni parceli:
- 410 m² stavbnega zemljišča
- preostali del predstavlja kmetijsko zemljišče
Možnost gradnje
Stavbni del zemljišča je po namenski rabi opredeljen kot površina podeželjskega naselja, namenjena gradnji manj zahtevne enostanovanjske stavbe.
Dovoljeni pogoji gradnje:
- enostanovanjska hiša
- etažnost: K + P + M (klet, nadstropje in mansarda)
- tloris pravokotne oblike
- streha: dvokapnica
- Faktor izrabe (FI): 0,40
To pomeni optimalno razmerje med zazidano in zeleno površino – na 410 m² stavbnega zemljišča je možna smiselna umestitev objekta, preostanek zemljišča pa omogoča ureditev vrta, sadovnjaka ali večje zelene površine za popolno zasebnost.
Prednosti lokacije: parcela je zelo osončena skozi večji del dneva z lepimi pogledi na okoliške hribe in naravo. Nahaja se v podeželskem naselju z občutkom zasebnosti in je idealna za gradnjo nove družinske hiše z velikim zunanjim prostorom.
Lokacija je primerna za vse, ki si želijo kakovostnega bivanja v naravnem okolju, hkrati pa dostopnost do mestne infrastrukture v občini Šentjur.
Savinjska
Zemljevid
U blizini
- Žalujka d.o.o.
- PS Raj d.o.o.
- Osnovna Šola Ljubečna
- Celjske lekarne javni zavod, Lekarna Vojnik